14 stycznia w bierutowskiej remizie odby艂a si臋 uroczysto艣膰 z okazji 75-lecia dzia艂alno艣ci OSP. Stra偶akom oficjalnie przekazano kluczyki do nowego wozu ratowniczo- ga艣niczego,? kt贸ry zast膮pi艂 wys艂u偶onego ponad 40-letniego Stara.
Koszt nowego pojazdu wyni贸s艂 oko艂o 810 tysi臋cy z艂otych. Jak poinformowa艂 burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki – Zakupu uda艂o si臋 dokona膰 dzi臋ki pozyskaniu ponad 560 tys. dotacji z KSRG przy wsparciu 艣rodkami gminnymi w wysoko艣ci 200 tys. oraz od prywatnych darczy艅c贸w. Wsp贸lnie ze stra偶akami zaprosili艣my na to wydarzenie go艣ci, kt贸rzy wspierali nas w staraniach o zakup samochodu i przyczynili si臋 do ich sukcesu. By艂a to doskona艂a okazja do pochwalenia si臋 nowym nabytkiem, ale przede wszystkim do z艂o偶enia na ich r臋ce podzi臋kowa艅. –
Z okazji przypadaj膮cej w ubieg艂ym roku 75 rocznicy powstania OSP Bierut贸w odby艂o si臋 tak偶e uroczyste ods艂oni臋cie i po艣wi臋cenie tablicy umieszczonej na budynku remizy w艂a艣nie z tej okazji. 4
W Wydarzeniu udzia艂 wzi臋li: Zast臋pca Komendanta Wojew贸dzkiego PSP Pan Piotr Grzyb, Komendant Powiatowy PSP Pan Andrzej Fischer, Pose艂 na Sejm RP Pan Pawe艂 Hreniak, Radny Wojew贸dzki Pan Damian Mrozek, radny powiatowy Czes艂aw Teleszko, prezes OSP Ryszard Bielicki oraz burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki a tak偶e stra偶acy OSP Bierut贸w.


Comment here