AktualnościInformacjeZ regionu

75-lecie OSP Bierutów. Nowy wóz strażacki. ?

14 stycznia w bierutowskiej remizie odbyła się uroczystość z okazji 75-lecia działalności OSP. Strażakom oficjalnie przekazano kluczyki do nowego wozu ratowniczo- gaśniczego,? który zastąpił wysłużonego ponad 40-letniego Stara.

Koszt nowego pojazdu wyniósł około 810 tysięcy złotych. Jak poinformował burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki – Zakupu udało się dokonać dzięki pozyskaniu ponad 560 tys. dotacji z KSRG przy wsparciu środkami gminnymi w wysokości 200 tys. oraz od prywatnych darczyńców. Wspólnie ze strażakami zaprosiliśmy na to wydarzenie gości, którzy wspierali nas w staraniach o zakup samochodu i przyczynili się do ich sukcesu. Była to doskonała okazja do pochwalenia się nowym nabytkiem, ale przede wszystkim do złożenia na ich ręce podziękowań. –
Z okazji przypadającej w ubiegłym roku 75 rocznicy powstania OSP Bierutów odbyło się także uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy umieszczonej na budynku remizy właśnie z tej okazji. 4

W Wydarzeniu udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP Pan Piotr Grzyb, Komendant Powiatowy PSP Pan Andrzej Fischer, Poseł na Sejm RP Pan Paweł Hreniak, Radny Wojewódzki Pan Damian Mrozek, radny powiatowy Czesław Teleszko, prezes OSP Ryszard Bielicki oraz burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki a także strażacy OSP Bierutów.

Comment here

Translate »
%d bloggers like this: